Nowości

Redakcja Nowości 1003

Wolfenstein 2 - The New Colossus to nowa gra z Bethesdy wydana pod koniec października zeszłego roku. Opowiada o akcji agenta Blazkowicza na terytorium Stanów Zjednoczonych opanowanych przez nazistów. Jedną z misji jest dotarcie do Empire State Building w Nowym Jorku zniszczonym przez uderzenie bomby atomowej. Jest to oczywiście alternatywna wersja historii po II Wojnie Światowej i nie brałem jej na serio ;-).

Źródło: empirestate.com.pl

Źródło: empirestate.com.pl

Gracz musi dostać się do wnętrza budynku i zlokalizować reaktor atomowy podłożony przez hitlerowców. Prowadzi go przyjaciółka Caroline, którą poznał w U-Boocie zmierzającym przez Atlantyk do wybrzeży USA.

Uwaga na zasadzki!

Redakcja Nowości 832

Witajcie! Dzisiaj trzeci odcinek z serii o stylach architektonicznych. Prezentujemy projekty Empire State Building dla różnych epok zastanawiając się jak powinien wyglądać ten budynek.

Gotyk

Styl pochodzący z północnej Francji po 1140 roku, kiedy powstały jedne z najwspanialszych budowli Europejskich. Katedry i kościoły Gotyckie zachwycają doskonałością inżynierską; można je zidentyfikować po strzelistych łukach, żebrowych sklepieniach i przyporach. Konstrukcje takie jak katedra Notre Dame w Paryżu czy Londyńskie opactwo Westminsterskie przyciągają turystów po dziś dzień.Źródło: www.homeadvisor.com

Źródło: www.homeadvisor.com

Redakcja Nowości 1537

1 Maja 1931 roku (85 lat temu) Empire State Building został otwarty dla publiczności! Prezydent Stanów Zjednoczonych Herbert Hoover będąc w Waszyngtonie, nacisnął przycisk zapalający światła budynku. Nastąpiło to 410 dni po rozpoczęciu budowy.

Otwarcie dla publiczności

Źródło: Twitter

Redakcja Nowości 1526

Znany czarno-biały film o King Kongu podbił Hollywodzką publiczność w 1933 roku. Efekty specjalne i dobrana obsada to zalety tego filmu o człekokształtnej małpie, która stała się symbolem Nowego Jorku wdrapując się na Empire State Building. Od schwytania jej na egzotycznej wyspie przez ekipę filmową do przywiezienia na Manhattan i ucieczki z zoo w poszukiwaniu partnerki - to historia znana każdemu.

W sekcji z filmami zamieszczamy jego fragment.

Redakcja Nowości 1666

Pojawił się nowy filmik, w którym znakomici MythBusterzy ;) sprawdzają mit o monecie zrzuconej ze szczytu wieżowca. Przekonajcie się sami czy udało im się go obalić w laboratoryjnych warunkach - tutaj.

Redakcja Nowości 1400

Aby uczcić ofiary ataku w Nicei, 15 lipca masz Empire State Building pogrążył się w ciemnościach.

W czwartek 14 lipca ciężarówka wjechała w tłum ludzi, którzy na Promenadzie Anglików brali udział w obchodach święta narodowego Francji. Śmierć poniosło 84 a rannych zostało ponad 135. Policja zastrzeliła napastnika na miejscu zdarzenia.

Dark Empire State Building

Źródło: Twitter

Redakcja Nowości 800

 Źródło: twitter.com/EmpireStateBldg

Bodygardzi przed drzwiami do obserwatorium Empire State Building mogą narzekać - silne opady śniegu w marcu sparaliżowały obsługę budynku. Liczne ostrzeżenia o nadchodzących nawałnicach w radiu i telewizji przez cały zeszły tydzień nie okazały się bezzasadne ;-).

Źródło: twitter.com/EmpireStateBldg

Redakcja Nowości 2180

Donosimy, że istnieje możliwość aplikowania do podmiotu zarządzającego Empire State Building o rozświetlenie masztu na szczycie wieżowca wielokolorowym sygnałem dla całego Nowego Jorku i Świata ;). Prosimy o przysyłanie propozycji kompozycji kolorów oraz daty wraz z nazwą wydarzenia na adres: redakcja@empirestate.com.pl. Zgłoszenia można wysyłać do końca czerwca 2015 roku.

Jako redakcja portalu EmpireState.com.pl będziemy się starać o status ESB Lighting Partner i promocję wybranego wydarzenia. Wykorzystajmy tą wielką okazję i pokażmy się z jak najlepszej strony. Prosimy o wsparcie i trzymanie kciuków za powodzenie naszej akcji ;).

Redakcja Nowości 730

W artykułach pojawiła się lista firm wynajmujących powierzchnie biurowe pod adresem 350 na Piątej Alei Manhattanu. Znajdują się na niej takie marki o globalnym zasięgu jak: Skanska, LinkedIn, Coty, Qatar Airways, Starbucks, Shutterstock oraz Human Rights Watch.

Tutajkliknij aby przejść do artykułu.

Redakcja Nowości 1505

Dodaliśmy dwie nowe galerie ze zdjęciami z nocnych pokazów w sierpniu: Galeria 12 oraz Galeria 13.

Miłego oglądania!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Amerykański bombowiec B-25 uderza w Empire State Building pomiędzy 78 a 79 piętrem niszcząc biura oraz konstrukcję budynku. Zginęło jedenaście osób znajdujących się wewnątrz wieżowca oraz załoga samolotu. Tragedia miała miejsce 28 lipca 1945 roku.

Film nakręcony zaraz po katastrofie znajduje się tutaj.

Wykorzystujemy ciasteczka!

Ta strona wykorzystuje mechanizm ciastek ("cookies"). Informacje nie są zbierane przez nas (firmę Somapro) nawet w celach marketingowych a jedynie służą do przechowywania ustawień pluginów / oprogramowania wykorzystywanego na tej stronie. Wyraź zgodę i przejdź do witryny.