Nowości

Redakcja Nowości 1407

Aby uczcić ofiary ataku w Nicei, 15 lipca masz Empire State Building pogrążył się w ciemnościach.

W czwartek 14 lipca ciężarówka wjechała w tłum ludzi, którzy na Promenadzie Anglików brali udział w obchodach święta narodowego Francji. Śmierć poniosło 84 a rannych zostało ponad 135. Policja zastrzeliła napastnika na miejscu zdarzenia.

Dark Empire State Building

Źródło: Twitter

Redakcja Nowości 672

W sekcji "Społeczność" dodaliśmy link do oficjalnego konta ESB na Instagramie - fotograficznego serwisu społecznościowego połączonego z hostingiem zdjęć.

Redakcja Nowości 915

Powrót Suzy Walsham do Nowego Jorku znów zakończył się sukcesem w zawodach ESB Run-up 2018. Dziewiąty raz z rzędu, jako pierwsza wśród kobiet pojawiła się na mecie z czasem 12:56. Suzy jest bezkonkurencyjna od 2013 roku pomimo dobrze przygotowanych przeciwniczek: Cindy Harris (USA), Shari Klarfeld oraz Stephanie Hucko.

W 2016 Harris skończyła bieg prawie 3 minuty za liderką. W zeszłym roku było to tylko ponad 60 sekund (2 miejsce za Suzy Walsham). W tym roku dzieliło je zaledwie 20 sekund.

"Ten rok był dla mnie dosyć męczący"  przyznała Walsham. "Biegło mi się trudniej niż w poprzednich latach. Miałam przerwy w przygotowaniach i z ulgą przekroczyłam dziś linię mety".

Zapytana o planowany start w 2019 roku, odpowiedziała "Z przyjemnością zdobędę Empire State Building po raz 10, więc Tak!".

Shari Klarfeld zajęła 3 miejsce z czasem 13.43, o 18 sekund szybciej niż w 2017 roku.

Image Source: towerrunninguk.com

Frank Nicolas Carreno (Kolumbia) był murowanym kandydatem do zdobycia pierwszego miejsca pośród mężczyzn. Nieobecności z czołówki światowych rankingów tower-runnerów ułatwiły mu zadanie. Był to pierwszy start w jego karierze w biegu na 86 piętro drapacza chmur na Manhattanie. Jego czas (10:50) wystarczył do zwycięstwa :-).

Konkurencja z Belgii (Omar Bekkali z czasem 11:53) oraz USA (weteran Sproule Love z czasem 12:10) tym razem nie zachwyciła.

 

Gratulujemy zwycięzcom!

Redakcja Nowości 1678

State Grill and Bar to elegancka restauracja otwarta w odnowionym budynku Empire State Building aby nasycić Nowojorczyków smakami i zapachami typowej kuchni amerykańskiej. W menu znajdziecie klasyczne dania na śniadanie, lunche oraz kolacje + desery podane w nowoczesnym stylu szefa kuchni: Juana Branez'a.

Trzy pomieszczenia zapewnią wam prywatności i wspaniałe doświadczenia związane z jedzeniem oraz uroczystościami, które można zorganizować tam na zamówienie.

State Grill and Bar

Strona restauracji znajduje się tutaj.

Redakcja Nowości 1458

Niedawny występ Marii Carrey w Empire State Building wypadł znakomicie. Nie może jednak zaliczyć do udanych plenerowego Sylwestra na Times Square w Nowym Jorku. Artystka śpiewała z półplaybacku, a ponadto puszczono jej podkład, do którego nie zrobiła wcześniej próby. Słychać było, że głos wokalistki wyraźnie odbiega od nagrania. Piosenkarka przeprosiła swoich fanów przyznając się do tego, że faktycznie nie zrobiła wcześniej próby do tej piosenki oraz że ma na tyle zdarty głos, że nie jest w stanie osiągnąć tak wysokich dźwięków bez technicznej korekty. W trakcie gdy wokalistka rozmawiała z publicznością, w tle było słychać nagranie półplaybacku.

Mariah Carey nie odbyła także odpowiedniej ilości prób ze swoim zespołem tanecznym, ponieważ jej taniec na scenie znacznie odbiegał od tego, co prezentowali tancerze. Artystka próbowała ratować swój występ kierując mikrofon w stronę publiczności. Na nowojorskim Times Square pojawiło się bowiem blisko 2 miliony Amerykanów, którzy wspólnie chcieli przywitać Nowy Rok. Zebrani nie chcieli jednak współpracować z celebrytką. Publiczność była oburzona brakiem profesjonalizmu i przygotowania gwiazdy do występu.

Internet zalała fala komentarzy od niezadowolonych nowojoroczyków. „To było tak żenujące, że gdybym zapłacił za bilet na jej koncert, domagałbym się zwrotu pieniędzy” – mówił jeden z fanów. „To był dramat dla uszu. Nie dało się tego słuchać” – dodał inny. Kilka godzin po występie, na Twitterze wokalistki pojawił się wpis, w którym stwierdziła, że „takie wpadki czasem się zdarzają, a ona sama życzy wszystkim szczęśliwego nowego roku”.

Żródło: Wprost.pl

Redakcja Nowości 932

Guillermo - znany amerykański komik, postanowił odwiedzić Empire State Building aby przekonać się na własnej skórze ile potu trzeba wylać aby wbiec na 86 piętro. 

O 6:00 rano pojawił się w garniturze przed głównym wejściem budynku. A co było dalej - obejrz ten filmik.

Jimmy Kimmel Live

Redakcja Nowości 1769

Niedawno informowaliśmy o akcji "Rozświetlamy Nowy Jork", dzięki której istnieje możliwość aplikowania o zapalenie masztu Empire State Building wybraną kompozycją kolorów. Udało nam się złożyć aplikację, która będzie promowała dzień walki z dopalaczami ("Light a candle for designer/smart drugs victims").

Event odbędzie się 18 października 2015, dlatego liczymy na pozytywne emocje i trzymanie kciuków z waszej strony aby się udało :).

Źródło: Inga's Angle

Źródło: Inga's Angle

Redakcja Nowości 1544

1 Maja 1931 roku (85 lat temu) Empire State Building został otwarty dla publiczności! Prezydent Stanów Zjednoczonych Herbert Hoover będąc w Waszyngtonie, nacisnął przycisk zapalający światła budynku. Nastąpiło to 410 dni po rozpoczęciu budowy.

Otwarcie dla publiczności

Źródło: Twitter

Redakcja Nowości 661

Witajcie! Od dzisiaj będziemy publikować projekty Empire State Building w różnych stylach architektonicznych. Czy jesteś ciekawy jak wieżowiec wyglądałby w Brutaliźmie? A jak w stylu Starożytnego Rzymu? Poniżej przedstawiamy pierwszy z cyklu:

Starożytny Rzym

Romańska architektura podążała za klasycznymi stylami: Doryckim, Jońskim i Korynckim. Rzymianie pomimo zapożyczeń z Greki dokonali wielu usprawnień: byli pierwszą cywilizacją budującą łuki aby podtrzymywały ich konstrukcje. Łuk triumfalny do dziś przekonuje o niezmienności a amfiteatr o brawurze Rzymian. Budynki dalej posiadały tradycyjne elementy takie jak kolumny, które utraciły pierwotną funkcję podtrzymywania sklepień.Źródło: www.homeadvisor.com

Źródło: www.homeadvisor.com

Redakcja Nowości 1937

Już niedługo, bo 7 października nastąpi ponowne otwarcie obserwatorium na 102 piętrze wieżowca. Odnowione wnętrza oraz ekspozycja z animowanym King-Kongiem mają budzić zachwyt, a podróż z pierwszego obserwatorium na 86 piętrze do drugiego, nowo otwartego będzie odbywać się specjalną szklaną windą. Przejazd przez stalową ramę efektownie podświetloną ujawnia 360-stopniowy widok na Nowy Jork. Wrażenia niezapomniane!

Biznes jest wart 132 miliony dolarów rocznie, gdyż cztery miliony odwiedzających zapewniają stały ruch. Eksponaty zostały stworzone przez firmę Thinc Design, która brała udział w tworzeniu muzeum 11 września 2001.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ósmy, przedostatni odcinek z serii o stylach architektonicznych:

Dekonstruktywizm

Podobnie jak postmodernizm - dekonstruktywizm nie licuje z żadną ideologią urbanistyczną. Służy bardziej łamaniu i załamywaniu architektów znających się na rzeczy. Prawa i zasady spójności budowli nie są respektowane - szczególnie w zakresie wyglądu. Projektowane budowle są rozłożone na czynniki / "komponenty" pierwsze, nie połączone ze sobą. Muzeum Guggenheima w Bilbao jest najbardziej znanym przykładem tego krępującego-mózg stylu.Źródło: www.homeadvisor.com

Źródło: www.homeadvisor.com

Wykorzystujemy ciasteczka!

Ta strona wykorzystuje mechanizm ciastek ("cookies"). Informacje nie są zbierane przez nas (firmę Somapro) nawet w celach marketingowych a jedynie służą do przechowywania ustawień pluginów / oprogramowania wykorzystywanego na tej stronie. Wyraź zgodę i przejdź do witryny.