Nowości

Redakcja Nowości 1400

Do działu "Filmy" dodaliśmy ujęcia z budowy Empire State Building w 1931 roku. Film długości 10:43 min pokazuje technologię pracy robotników - łączenie stalowych fragmentów szkieletu oraz nitowanie konstrukcji wraz z wykorzystywanymi maszynami. Poglądowe schematy zawarte w filmie, pozwalają zrozumieć proces konstrukcyjny stalowych gigantów.

Kliknij Tutaj.

Redakcja Nowości 1526

Znany czarno-biały film o King Kongu podbił Hollywodzką publiczność w 1933 roku. Efekty specjalne i dobrana obsada to zalety tego filmu o człekokształtnej małpie, która stała się symbolem Nowego Jorku wdrapując się na Empire State Building. Od schwytania jej na egzotycznej wyspie przez ekipę filmową do przywiezienia na Manhattan i ucieczki z zoo w poszukiwaniu partnerki - to historia znana każdemu.

W sekcji z filmami zamieszczamy jego fragment.

Redakcja Nowości 1178

Piotr Łobodziński to urodzony w 1985 w Bielsku Podlaskim biegacz przełajowy i górski. Od 2011 roku specjalizuje się w bieganiu po schodach (towerrunning, stairclimbing) - wystąpił już w ponad 90 zawodach organizowanych na całym świecie. Jest zdobywcą wielu pucharów i wielokrotnym mistrzem Polski w tej dyscyplinie.

W 2015 roku wygrał Mistrzostwa Świata w Katarze po pokonaniu Australijczyka Marka Bourne'a. 

"Bardzo ważne, żeby nie zacząć za szybko. Nie patrzę też na numery pięter, żeby się nie deprymować. Staram się biec równym tempem od startu do mety" - mówi sam biegacz w wywiadziedla TVN24.pl.

Redakcja Nowości 2004

Siódmy odcinek z serii o stylach architektonicznych przenosi nas w czasy powojennej Wielkiej Brytanii:

Brutalizm

Przez lata ten styl był zarówno demonizowany jak i wychwalany. Wynalazł go w 1955 roku brytyjski krytyk architektury Reyner Banham aby opisać prace Alison i Petera Smithsonów. Od lat 70 te budynki przypominające fortece, wykonane z betonu monolity stawały się mniej popularne.

Ostatnio zmienia się ich odbiór, gdyż zyskują nowych wielbicieli a budynki takie jak Stacja Autobusowa Preston czy Park Hill w Sheffield są znanymi punktami miasta.Źródło: www.homeadvisor.com

Źródło: www.homeadvisor.com

Redakcja Nowości 2845

Czy moneta zrzucona ze szczytu Empire State Building może zabić? Odpowiedź brzmi: Nie - jest zbyt mała aby nabrać zabójczej prędkości, nawet puszczona z wysokości 86 piętra. Jej obły kształt nie spowoduje zwiększenia prędkości opadania, gdyż będzie równoważony przez ruch obrotowy monety oraz opór powietrza.

Im szybciej spada miedziak tym bardziej zwiększa się siła o odwrotnym zwrocie. Przy maksymalnym przyspieszeniu równoważy ona siły grawitacji co powoduje stabilizację szybkości opadania (tzw. prędkość graniczna) aż do momentu uderzenia o ziemię.

Prędkość maksymalna monety wynosi wtedy tylko 40 km/h.

Źródło: Scientific American

Redakcja Nowości 882

Na kanale Youtube'owym ESB pojawił się krótki film o ludziach pracy związanych z tym landmarkiem:

"Nowojorczycy, w tym strażak, taksówkarz, nauczyciel i fotograf opowiadają historie o tym, jak najbardziej rozpoznawalny budynek w Nowym Jorku wpłynął na ich życie."

Znajdziesz go w sekcji Filmy.

Redakcja Nowości 2919

W środę, 4 lutego 2015 roku odbędzie się coroczny bieg po schodach na szczyt Empire State Building. Organizowane od 37 lat  zawody przyciągają do Nowego Jorku amatorów biegania oraz sportowców z wielu krajów. Do pokonania jest 1576 schodów prowadzących do obserwatorium znajdującego się na 86 piętrze budynku. Będziemy kibicować a o wynikach poinformujemy ;)Image Source: www.esbnyc.com

Redakcja Nowości 1376

Na początku sierpnia na elewacji Empire State Building pojawiły się nocą zwierzęta. Gatunki zagrożone wyginięciem były wyświetlane za pomocą projektorów i powiększone do rozmiarów ok. 100 m x 55 m.

Redakcja Nowości 2364

Od 2 października 2013 roku Empire State Building jest notowany na Nowojorskiej giełdzie NYSE pod symbolem ESRT. Tutaj można sprawdzić jak wygląda wykres oraz poczytać dane finansowe płynące ze spółki. Podczas IPO (Initial Public Offering – pierwsza oferta publiczna) akcje sprzedawane były po $13, aktualnie po małej korekcie we wrześniu ich wartość wynosi około $15,75 za sztukę.

Redakcja Nowości 852

We wtorek 24 kwietnia na Empire State Building zasłonięto światła aby uczcić ofiary ataku w Toronto. Dziesięć osób zginęło a 14 zostało rannych po tym jak kierowca vana staranował tłum turystów stojących na chodniku w Kanadyjskim mieście. Napastnik został zidentyfikowany jako dwudziestopięcioletni Alek Minassian. Ofiarami były w większości kobiety ale policja nie potwierdziła motywu seksualnego.

Source: time.com

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę wieczorem zespół muzyczny "Dead and Company" zsynchronizował się z Empire State Building. Na telebimach pojawił się rozświetlony do rytmów muzyki budynek. Działo się to podczas dorocznego koncertu w parku City Field a zespół zagrał dla publiczności utwór "Touch of Grey".

Źródło: twitter.com/EmpireStateBldg

Wykorzystujemy ciasteczka!

Ta strona wykorzystuje mechanizm ciastek ("cookies"). Informacje nie są zbierane przez nas (firmę Somapro) nawet w celach marketingowych a jedynie służą do przechowywania ustawień pluginów / oprogramowania wykorzystywanego na tej stronie. Wyraź zgodę i przejdź do witryny.