Nowości

Redakcja Nowości 1540

W sekcji "Historia" opublikowaliśmy tłumaczenie artykułu z magazynu Smithsonian. Opisuje powstanie projektu architektonicznego i budowę Empire State Building. Zawiera unikalne skany skoroszytu, które z pietyzmem kreślone były przez architekta z firmy Shreve, Lamb i Harmon Associates.

Redakcja Nowości 734

W artykułach pojawiła się lista firm wynajmujących powierzchnie biurowe pod adresem 350 na Piątej Alei Manhattanu. Znajdują się na niej takie marki o globalnym zasięgu jak: Skanska, LinkedIn, Coty, Qatar Airways, Starbucks, Shutterstock oraz Human Rights Watch.

Tutajkliknij aby przejść do artykułu.

Redakcja Nowości 1922

Dzisiaj szósty z dziewięciu odcinków o stylach architektonicznych:

Postmodernizm

W latach 60 XX wieku wielu architektów zakwestionowało modernistyczne przekonanie, że architektura może rozwiązywać problemy społeczeństw. Chcieli odejść od formalizmu i braku różnorodności nowoczesnych budynków użyteczności publicznej. Znaleziono nowy poziom wolności, trudny do zdefiniowania: postmodernizm, ponieważ architekci nie byli skorzy do nowych klasyfikacji. Przykładem jest "Portland Building" zaprojektowany przez Michaela Gravesa.

Źródło: www.homeadvisor.com

Źródło: www.homeadvisor.com

Redakcja Nowości 1336

W sekcji "Historia" opublikowaliśmy tłumaczenie artykułu ze strony www.6SqFt.com. Opisuje wypadki i tragiczne incydenty z historii Empire State Building:

"Znany ze swojej rekordowej wysokości i wyrafinowanego stylu Art Deco, Empire State Building jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Nowego Jorku. Chociaż budynek jest często wykorzystywany w kulturze popularnej, w folderach reklamowych lub miejsce spotkań zakochanych par to przeszłość budynku jest znacznie bardziej złowieszcza niż wielu z nas jest w stanie sobie wyobrazić. Od nieudanych prób samobójczych do przypadkowego rozbicia się samolotu, jego historia rzuca żywe cienie i blaski na minione dziewięćdziesiąt lat."

więcej...

Redakcja Nowości 2849

Czy moneta zrzucona ze szczytu Empire State Building może zabić? Odpowiedź brzmi: Nie - jest zbyt mała aby nabrać zabójczej prędkości, nawet puszczona z wysokości 86 piętra. Jej obły kształt nie spowoduje zwiększenia prędkości opadania, gdyż będzie równoważony przez ruch obrotowy monety oraz opór powietrza.

Im szybciej spada miedziak tym bardziej zwiększa się siła o odwrotnym zwrocie. Przy maksymalnym przyspieszeniu równoważy ona siły grawitacji co powoduje stabilizację szybkości opadania (tzw. prędkość graniczna) aż do momentu uderzenia o ziemię.

Prędkość maksymalna monety wynosi wtedy tylko 40 km/h.

Źródło: Scientific American

Redakcja Nowości 2508

Z pierwszymi minutami Nowego Roku 2015 budynek Empire State Building rozbłysł wielobarwnymi światłami. Przeglądając tweety dowiedzieliśmy się, że w ostatni dzień roku na obserwatorium pojawił się kierowca F1 Lewis Hamilton z piosenkarką Nicole Scherzinger. Na pewno było warto zobaczyć ten zimowy krajobraz ;).

Redakcja Nowości 1814

Source: www.kpf.com

Najwyższy budynek w śródmieściu jest w budowie od października 2016 roku. Jego pełna wysokość to 427 metrów co uczyni go czwartym budynkiem w Nowym Jorku wyższym od Empire State Building wznoszącym się na 381 metrów o całe 46 metrów. Budynek będzie miał 67 pięter.

One Vanderbilt wypełnia oczekiwania rynku nieruchomości oraz społeczności Nowego Jorku sytuując się zaraz przy najciężej obleganym dworcu Grand Central. Podziemny korytarz prowadzący do dworca metra stworzy nowe połączenie pomiędzy transportem publicznym a prywatną przedsiębiorczością.

Source: www.kpf.com

Empire State Building, Chrysler Building oraz nowobudowany One Vanderbilt stworzą nową cechę śródmieścia Nowego Jorku. Oddalone od siebie o 950 metrów (12 minut na piechotę) umożliwią nowe odniesienie do linii miasta.

Planowane zakończenie prac na trzeci kwartał 2020 roku może zostać przyspieszone dzięki wprowadzeniu nowych technologii budowy.Source: www.kpf.com

Do działu filmy dodaliśmy prezentacjętego budynku.

Źródło: www.kpf.com

Redakcja Nowości 661

Witajcie! Od dzisiaj będziemy publikować projekty Empire State Building w różnych stylach architektonicznych. Czy jesteś ciekawy jak wieżowiec wyglądałby w Brutaliźmie? A jak w stylu Starożytnego Rzymu? Poniżej przedstawiamy pierwszy z cyklu:

Starożytny Rzym

Romańska architektura podążała za klasycznymi stylami: Doryckim, Jońskim i Korynckim. Rzymianie pomimo zapożyczeń z Greki dokonali wielu usprawnień: byli pierwszą cywilizacją budującą łuki aby podtrzymywały ich konstrukcje. Łuk triumfalny do dziś przekonuje o niezmienności a amfiteatr o brawurze Rzymian. Budynki dalej posiadały tradycyjne elementy takie jak kolumny, które utraciły pierwotną funkcję podtrzymywania sklepień.Źródło: www.homeadvisor.com

Źródło: www.homeadvisor.com

Redakcja Nowości 2265

Jeden z najbardziej rozpoznawanych wieżowców na świecie przechodzi rewitalizacje. Po raz kolejny zarząd Empire State Building zdecydował się unowocześnić i przystosować budynek do wytycznych dotyczących emisji dwutlenku węgla oraz zużycia energii elektrycznej.

Ukończony projekt przyniesie znaczne oszczędności w długim terminie a wykonane w ramach projektu działania posłużą jako wyznacznik dla innych nowojorskich wieżowców.

Czytaj więcej w artykule: Rewitalizacja.

Redakcja Nowości 1544

1 Maja 1931 roku (85 lat temu) Empire State Building został otwarty dla publiczności! Prezydent Stanów Zjednoczonych Herbert Hoover będąc w Waszyngtonie, nacisnął przycisk zapalający światła budynku. Nastąpiło to 410 dni po rozpoczęciu budowy.

Otwarcie dla publiczności

Źródło: Twitter

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Image Source: www.przegladsportowy.pl

Polski zawodnik – Piotr Łobodziński – wygrał jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych biegów po schodach na świecie. W 40. edycji Empire State Building Run-Up najszybciej ze wszystkich pokonał 1576 stopni na szczyt.

Wyniki mężczyzn:

1. Piotr Łobodziński: 10:31,
2. Darren Wilson: 10:43,
3. Shaun Stephens-Whale: 11:04

Wyniki kobiet:

1. Suzy Walsham: 12:11,
2. Cindy Harris: 13:15,
3. Meg Santanna: 13:51

Gratulujemy Piotrze!

Wykorzystujemy ciasteczka!

Ta strona wykorzystuje mechanizm ciastek ("cookies"). Informacje nie są zbierane przez nas (firmę Somapro) nawet w celach marketingowych a jedynie służą do przechowywania ustawień pluginów / oprogramowania wykorzystywanego na tej stronie. Wyraź zgodę i przejdź do witryny.