Nowości

Redakcja Nowości 1794

Dla wszystkich użytkowników nowoczesnych przeglądarek (z WebGL) dodaliśmy model 3D budynku dostępny w sekcji "Ciekawostki".

Redakcja Nowości 781

Film “The Visitor” stworzony przez Izik Alequina zwyciężył w Drugim Konkursie Filmowym pod patronatem Empire State Building.

Opowiada o obcym w wielkim mieście, który dzięki życzliwości znajduje drogę do upragnionej atrakcji. Ekstremalnie prosta kreska tej animacji ułatwia odbiór i wczucie się w sytuację bohatera. To może zdarzyć się każdemu turyście w Nowym Jorku. Polecamy!!! Źródło: www.youtube.com

Znajdziesz go w sekcji Filmy.

Redakcja Nowości 1400

Do działu "Filmy" dodaliśmy ujęcia z budowy Empire State Building w 1931 roku. Film długości 10:43 min pokazuje technologię pracy robotników - łączenie stalowych fragmentów szkieletu oraz nitowanie konstrukcji wraz z wykorzystywanymi maszynami. Poglądowe schematy zawarte w filmie, pozwalają zrozumieć proces konstrukcyjny stalowych gigantów.

Kliknij Tutaj.

Redakcja Nowości 1928

Ostatni z serii odcinek o stylach architektonicznych:

Architektura Odnowy

Styl ten zwany również zrównoważonym, jest w dzisiejszym Eko-świadomym Świecie w trendzie wzrostowym. Naturalne materiały takie jak beton, drewno oraz kamień współgrają z recyklingowanym szkłem, tworzywami oraz żywą roślinnością. Budynek zawiera ramę do której można dołączyć tysiące roślin tworzących eko-ścianę. Architektura odnowy nie jest wyłącznie związana z materiałami - energia również pochodzi ze źródeł odnawialnych. Przykładowo Turbiny wiatrowe zamontowane na Shanghai Tower zasilają zewnętrzne oświetlenie budynku. Nasza design-prezentacja zawiera turbiny oraz panele solarne aby wykorzystać jak najwięcej źródeł energii odnawialnej.

Źródło: www.homeadvisor.com

Źródło: www.homeadvisor.com

Redakcja Nowości 822

W sierpniu pojawiły się na YouTube filmy Krzysztofa Gonciarza o Nowym Jorku. Jak w poprzednich cyklach (np. o Tokio) pełne są aktualności o życiu i koszcie życia w tym wielkim mieście. Dla polaka myślącego o wyjeździe do USA - bezcenne źródło informacji oraz obiektywnych spojrzeń. Inne tematy to sport (bieganie - może tower running na ESB?), literatura, fotografia, montaż filmów oraz gry komputerowe.Krzysztof Gonciarz i Magdalena Muszyńska-Chafitz

Krzysztof Gonciarz to Youtuber, reporter, podróżnik, komik współfinansowany przez Patronów z patronite.pl. Najnowszy jego film znajdziesz tutaj.

Redakcja Nowości 2845

Czy moneta zrzucona ze szczytu Empire State Building może zabić? Odpowiedź brzmi: Nie - jest zbyt mała aby nabrać zabójczej prędkości, nawet puszczona z wysokości 86 piętra. Jej obły kształt nie spowoduje zwiększenia prędkości opadania, gdyż będzie równoważony przez ruch obrotowy monety oraz opór powietrza.

Im szybciej spada miedziak tym bardziej zwiększa się siła o odwrotnym zwrocie. Przy maksymalnym przyspieszeniu równoważy ona siły grawitacji co powoduje stabilizację szybkości opadania (tzw. prędkość graniczna) aż do momentu uderzenia o ziemię.

Prędkość maksymalna monety wynosi wtedy tylko 40 km/h.

Źródło: Scientific American

Redakcja Nowości 1178

Piotr Łobodziński to urodzony w 1985 w Bielsku Podlaskim biegacz przełajowy i górski. Od 2011 roku specjalizuje się w bieganiu po schodach (towerrunning, stairclimbing) - wystąpił już w ponad 90 zawodach organizowanych na całym świecie. Jest zdobywcą wielu pucharów i wielokrotnym mistrzem Polski w tej dyscyplinie.

W 2015 roku wygrał Mistrzostwa Świata w Katarze po pokonaniu Australijczyka Marka Bourne'a. 

"Bardzo ważne, żeby nie zacząć za szybko. Nie patrzę też na numery pięter, żeby się nie deprymować. Staram się biec równym tempem od startu do mety" - mówi sam biegacz w wywiadziedla TVN24.pl.

Redakcja Nowości 1586

Wiatry w Nowym Jorku wieją silne i w początkach jesieni dają się we znaki mieszkańcom tego spragnionego uczuć miasta. Huragany uderzające w wybrzeże USA powodują znaczące zniszczenia w infrastrukturze, ograniczają możliwość podróży do Stanów. Połamane drzewa, brak prądu oraz powodzie to skutki pływów wzmaganych przez wiatr wiejący z prędkością 100 km/h.

Nie inaczej było w tym roku, gdy National Weather Service wydało ostrzeżenia dla całego wybrzeża aż po Boston na północy. Poniżej przybliżona mapka wiejących wiatrów oraz aktualna prędkość w zaznaczonym miejscu (jak widać uspokoiło się już i da się prowadzić samochód bez ryzykowania kolizji drogowej):

Źródło: www.intellicast.com
Redakcja Nowości 1828

17 grudnia 2018 Nancy Cartwright, Pamela Hayden, Mike Scully i "The Simpsons" odpalili światła na szczycie Empire State Building z okazji 30 rocznicy powstania serialu TV.Źródło: Empire State Building YouTube Channel

Redakcja Nowości 800

 Źródło: twitter.com/EmpireStateBldg

Bodygardzi przed drzwiami do obserwatorium Empire State Building mogą narzekać - silne opady śniegu w marcu sparaliżowały obsługę budynku. Liczne ostrzeżenia o nadchodzących nawałnicach w radiu i telewizji przez cały zeszły tydzień nie okazały się bezzasadne ;-).

Źródło: twitter.com/EmpireStateBldg

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na początku sierpnia na elewacji Empire State Building pojawiły się nocą zwierzęta. Gatunki zagrożone wyginięciem były wyświetlane za pomocą projektorów i powiększone do rozmiarów ok. 100 m x 55 m.

Wykorzystujemy ciasteczka!

Ta strona wykorzystuje mechanizm ciastek ("cookies"). Informacje nie są zbierane przez nas (firmę Somapro) nawet w celach marketingowych a jedynie służą do przechowywania ustawień pluginów / oprogramowania wykorzystywanego na tej stronie. Wyraź zgodę i przejdź do witryny.